Zdieľaj s priateľmi!

Mnohí z vás sa pýtajú, čo je nezávislé plnenie. Funguje na báze skupovania sudov s whisky od destilérií inou spoločnosťou – nezávislým fľaškovateľom – za účelom ďalšieho doladenia nápoja. To najčastejšie znamená zmenu sudu (na Sheery, Bourbon, a pod.), prípadne uloženie whisky na dozretie, či fľaškovanie s inou “voltážou”, než je bežná. Takto “doladené” whisky sú novou skúsenosťou aj pre ostrieľaného milovníka tohto opojného moku.

dun bheagan whisky

TIP na článok: TOP 10 Najzaujímavejších whisky z ponuky The Locus Club

Nezávislý fľaškovateľ môže, no nemusí prezradiť pôvod svojej whisky. Čím väčšie tajomstvo okolo nej zachová, tým je o fľaše väčší záujem – a to aj najmä kvôli tomu, že takéto whisky sa plnia do limitovaného počtu fliaš. Známe sú nielen limitované edície, ale aj ročníkové, archívne fľaše. V ponuke nášho baru The Locus Club aktuálne nájdete dvoch nezávislých fľaškovateľov – Dun BheaganGordon & MacPhail (novinka!). Z týchto destilérií vzišli nasledovné whisky:

Dun Bheagan

  • Dun Bheagan Highland – Zaujímavým je najmä utajený pôvod whisky. Je pre ňu typická klasická chuť regiónu Highland v Škótsku – ponúka ovocnejšie tóny s jemnou chuťou rašeliny a dymu.
  • Dun Bheagan Speyside – Aj v tomto prípade je pôvod whisky zahalený rúškom tajomstva. Táto whisky ponúka vyjadrenie klasickej chute regiónu Speyside v Škótsku – má podobnú chuť ako Highland, avšak obsahuje výraznejšie tóny dreva, rašeliny a dymu.
  • Dun Bheagan Islay – Aj v tomto prípade hovoríme o utajenom pôvode whisky. Vyjadrenie klasickej chute ostrova Islay v Škótsku má nádych dymu jódovitej vône.

Vyššia rada značky:

  • Dun Bheagan Ben Nevis 16 yo – Ide o Highland whisky dozretú v sude Pedro Ximenez, číslo sudu 91731 / 91732, počet fliaš 1496. Viac informácií o tejto whisky nájdete v článku TOP 10 najzaujímavejších whisky.
  • Dun Bheagan Laphroaig 11 yo – Ide o Islay whisky dozretú v sude Hogshead, číslo sudu 940 / 942, počet fliaš 866.
  • Dun Bheagan Braeval 18 yo – Ide o whisky Speyside dozretú v sude Beaune Wine Finish, číslo sudu 95401 / 95443, počet fliaš 555.

Gordon & MacPhail:

  • Gordon & MacPhail Macallan – Ide o Speyside whisky, vintage: 2007, dozretú v sude Sherry & Sherry (refill).
  • Gordon & MacPhail Balmenach – Rovnako Speyside whisky, vintage: 2008, dozretú v sude Sherry & Bourbon (refill).
  • Gordon & MacPhail Ledaig – Pôvodne Islay whisky, vintage: 2000, dozretá v sudoch Sherry (refill), Bourbon (refill), American casks (refill).

Ste zvedaví ako chutia spomenuté whisky? Zastavte sa na degustáciu v našom bare

Zdieľaj s priateľmi!

DAĽŠIE ČLÁNKY

Whisky, sudy a príbeh vzniku nových chutí

CONTINUE READING
Viete, ako vplývajú sudy a ich použitie na chuť samotnej whisky? Prečítajte…

Od semiačka po humidor. Prečítajte si, akú cestu musí prejsť každá cigara

CONTINUE READING
Ručne vyrábané cigary patria medzi exkluzívny tovar, a tak k nim treba…

Poznáme výhercu súťaže o degustáciu francúzskeho cognacu Deau!

CONTINUE READING
V hlavnej cene si prejdeme celú značku, od najmladšieho cognacu s prívlastkom VS až…

Beaujolais vína a jeden z najvýznamnejších vinárskych sviatkov

CONTINUE READING
Predaj Beaujolais Nouveau začína každý rok vždy tretí štvrtok v novembri. Sme…