Beaujolais vína a jeden z najvýznamnejších vinárskych sviatkov

Zdieľaj s priateľmi!

Beaujolais Nouveau je druh mladého, sviežeho, francúzskeho vína rubínovo – fialovej farby, ktoré pochádza z rovnomennej vinárskej oblasti Beaujolais, severne od mesta Lyon. Vyrába sa z odrody Gamay. Vďaka macerácii oxidom uhličitým sú vína ľahké, uchovávajú si ovocnú chuť a arómu. Technológia výroby spočíva v jednoduchom ošetrení vína pred fľaškovaním, preto sa jeho dlhšie skladovanie neodporúča. Víno sa podáva vychladené na 11 – 13 ° C.

Predaj Beaujolais Nouveau začína každý rok vždy tretí štvrtok v novembri. Tento dátum je vo Francúzsku nazývaný deň Beaujolais a rovná sa takmer štátnemu sviatku. V súčasnosti sa jedná o jeden z najväčších vinárskych udalostí na svete.

Tradícia sviatku Beaujolais vznikla snahou vinárov čo najskôr (ešte v roku zberu) predať svoje mladé víno, ktoré postupom času na kvalite nezískavalo. Podľa zákona mohli byť francúzske červené vína najskôr nafľašované  15. decembra a predávané až v roku nasledujúcom. Chceme tiež naviazať na tradíciu a oslavu sviatku Beaujolais Nouveau a preto od zajtra dávame do ponuky toto mladé vínko! Príďte ho ochutnať aj vy. Viete, kde nás nájdete. 🙂

Zdieľaj s priateľmi!

DAĽŠIE ČLÁNKY

Whisky z nezávislého plnenia v našom bare

CONTINUE READING
V ponuke nášho baru nájdete 2 nezávislých fľaškovateľov známych škótskych whisky -…

Whisky, sudy a príbeh vzniku nových chutí

CONTINUE READING
Viete, ako vplývajú sudy a ich použitie na chuť samotnej whisky? Prečítajte…

Od semiačka po humidor. Prečítajte si, akú cestu musí prejsť každá cigara

CONTINUE READING
Ručne vyrábané cigary patria medzi exkluzívny tovar, a tak k nim treba…

Poznáme výhercu súťaže o degustáciu francúzskeho cognacu Deau!

CONTINUE READING
V hlavnej cene si prejdeme celú značku, od najmladšieho cognacu s prívlastkom VS až…